Power of light
Twitter Facebook EN JP JP
Zde se nacházíte: Úvod » V HiLASE roste nová vědecká hvězda: Chiara Liberatore

V HiLASE roste nová vědecká hvězda: Chiara Liberatore

Chiara 28. června 2018 odcestovali Dr. Chiara Liberatore, PhD studenti Jiří Beránek, Juraj Sládek, Marek Stehlík, Kryštof Hlinomaz a student magisterského programu Jan Hrabovský do italských Benátek, aby se zúčastnili již šestého ročníku mezinárodní školy “Lasers in Materials Science”. Školu pořádala Venice International University na ostrově Isola di San Servolo.

Účastníci mezinárodní školy získali skvělou příležitost učit se nové věci a navázat novou spolupráci s vědci a kolegy z podobných a navazujících vědních oborů.

RP4Venice 2Chiara Liberatore představila svou práci zabávající se strukturováním povrchu Si pomocí  ultrakrátkých laserových pulzů. Za svou práci a prezentaci získala první místo v kategorii „Rostoucí hvězdy“ (pro studenty 3.ročníků doktorského studia a postdoktorandy) v souteži Roger Kelly Award (nejlepší poster a mluvená prezentace). Práce studentů působících na HiLASE se věnovaly experimentálnímu a teoretickému studiu laserového působení na různé materiály a všechny byly velmi dobře hodnoceny.

Mezinárodní školu odborně zaštiťovali Chantal Leborgne (Université d’Orléans, France), Juergen Reif (Brandenburg University of Technology Cottbus – Senftenberg, Germany), Koji Sugioka (RIKEN, Japan), Leonid V. Zhigilei (University of Virginia, USA), and Paolo M. Ossi (Politecnico di Milano, Italy). Škola studentům a mladým vědcům nabídla skvělé možnosti získat nové znalosti od základního výzkumu až po aplikace laseru na různé materiály, a zároveň poskytla výjimečné prostředí pro interakci mezi studnety a přednášejícími. Pro účastníky bylo připraveno 16 přednášek od vědců  a vědkyň na světové úrovni, jednou z nich byla také vedoucí týmu RP4 v centru HiLASE,  Prof. Nadezhda M. Bulgakova, Dr. Sci.