Power of light
Twitter Facebook EN JP JP
Zde se nacházíte: Úvod » Média » Galerie

Galerie

Noc vědců 2018

8 Photos

FAP meeting

5 Photos

Senatori

4 Photos

Fyzika hravě

17 Photos

Veletrh vědy 2016

23 Photos

Tým HiLASE 2015

6 Photos

Jízda Slunovratu 2014 - exkurze na HiLASE

21. června 2014 se v Dolních Břežanech jako již tradičně konala oslava svátku Slunovratu. Akce pod názvem Jízda Slunovratu se nesla ve znamení veteránů. V dopoledních hodinách bylo možné obdivovat nablýskaná historická auta a motocykly, kterých se tentokrát na břežanské náměstí sjelo téměř šedesát. Jako součást programu nabídl projekt HiLASE občanům Dolních Břežan exkurzi v nové budově laserového centra, kde je provedl vědecký pracovník Martin Smrž. Pro velký zájem exkurze budeme určitě opakovat. Krátce po poledni pak náměstí ožilo hlukem motorů, to když se veteráni, za hlasitého povzbuzování diváků, vydaly na svou exhibiční jízdu Břežanským údolím. Na pódiu nechyběli ani reprezentanti obou projektů Fyzikálního ústavu. Za HiLASE se zúčastnil zástupce projektového manažera Lukáš Masopust, který při rozhovoru s Markétou Mayerovou seznámil občany s aktuálním děním projektu.

18 Photos

Prof. Oracio Svelto - přednáška a návštěva HiLASE

K uctění Vladimíra Dvořáka (významný český vědec, který pracoval ve fyzice pevných látek) organizuje Fyzikální ústav každoročně slavnostní Dvořákovu přednášku, přednesenou mezinárodně uznávanou autoritou v některém z oborů výzkumu Fyzikálního ústavu. Letos účastníky velice zaujala přednáška profesora Orazio Svelto na téma "The Laser: a Historical Perspective". Během své návštěvy Prahy si profesor Svelto prohlédl i právě zkolaudovanou budovu laserového centra HiLASE a její zbrusu nové laboratoře.

25 Photos

Kardinál Duka  a poslanci Evropského parlamentu navštívili laserové centrum HiLASE

26. - 27.3. 2014 - Dolní Břežany u Prahy, kde v současnosti vznikají dvě špičková výzkumná centra Fyzikálního ústavu AV ČR pro uživatelský výzkum, navštívily dva dny po sobě významné osobnosti veřejného života. Hlavním cílem návštěvy kardinála Duky a poslanců Evropského parlamentu byla prohlídka právě dokončené budovy HiLASE a také staveniště ELI Beamlines.

22 Photos

HiLASE Winter Workshop

V lednu 2014 se v Krkonoších konal již třetí workshop pořádaný projekty HiLASE a DPSSLasers. Úspěšná akce byla pro zaměstnance laserového centra příležitostí seznámit se s vědeckými výsledky výzkumných programů RP1, RP2 a RP3.

21 Photos

HiLASE Mikuláš 2013

Laserové centrum HiLASE se dne 3. 12. 2013 rozzářilo dětskými úsměvy. Zaměstnanci HiLASE i ELI Beamlines přivedli své rodiny, aby si společně užili Mikulášskou nadílku.

22 Photos

Laserový den v Ostravě na VŠB-TU

15. 10. 2013 - Smyslem Laserových dnů je seznámit VŠ studenty s problematikou laserových technologií a jejich aplikací v praxi, a to jak formou krátkých seminářů, tak několika interaktivních demonstrací různých fyzikálních a optických jevů.

8 Photos

Náštěva evropské komisařky Máire Geoghegan-Quinn

Staveniště nových laserových center v Dolních Břežanech u Prahy navštívila dne 18. října 2013 evropská komisařka pro výzkum, inovace a vědu Máire Geoghegan-Quinn. Akce se zúčastnili i zástupci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Akademie věd ČR, Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace a vědečtí pracovníci obou projektů.

9 Photos

Laserové centrum HiLASE na podzim 2013

Projektový tým navštívil Dolní Břežany, kde již stojí hrubá stavba laserového centra HiLASE.

17 Photos

Mezinárodní strojírenský veletrh 2013

Ve dnech 7. - 11. 10 2013 proběhl v Brně jubilejní 55. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu. Projekt HiLASE se zařadil mezi vystavovatele a mnoho zájemců tak využilo příležitosti dozvědět se více o našich laserových technologiích a spolupráci s průmyslem.

9 Photos

ELI Beamlines Summer School 2013

Ve dnech 23. - 28. června 2013 uspořádal Fyzikální ústav Akademie věd ČR jedno z největších setkání mladých talentů v oboru laserové fyziky z celého světa, které se odehrálo v pražském Top hotelu. Prostřednictvím nejprestižnějších světových výzkumných institucí jako Lawrence Livermore National Laboratory (USA) nebo Max-Planck-Institut für Quantenoptik (SRN) pozvali organizátoři z projektů ELi Beamlines a HiLASE do Prahy téměř stovku doktorandů a postdoktorandů ze všech koutů světa, aby se zúčastnili historicky první Letní školy ELI Beamlines (ELI Beamlines Summer School).

22 Photos

Hrajme si i hlavou

20.- 21.6. 2013

7 Photos

HiLASE Summer Workshop

14. - 16. červen 2013 - letní workshop a teambulding projektů HiLASE a DPSSLasers, kde byly představeny dosažené výsledky a prezentovány výzvy, které nás čekají v nadcházejícím období. Členové výzkumných týmů, administrativní pracovníci i technici měli možnost poznat se i mimo pracovní prostředí a vyzkoušet si spolupráci v rámci týmových a sportovních aktivit.

31 Photos

Co se děje na stavbě

Stavební práce na pozemku, kde má již za pár měsíců stát budova laserového centra HiLASE, úspěšně pokračují velmi rychlým tempem. Do konce května 2013 mimo jiné proběhly následující práce: betonáž základových pasů, usazování retenční nádrže a navazujících kanalizačních rozvodů, montáž ocelové výztuže, betonáž pilot, položení základové desky pod administrativní částí i laserovou halou a vybudování hrubé stavby přízemí včetně stropní desky.

56 Photos

Laser Shock Peening - chceme vědět více

6. - 10. 5. 2013 - Mezinárodní konference ve španělském Madridu: 4th International Conference on Laser Peening and Related Phenomena

7 Photos

Seminář – Dr. Vadim Smirnov

18. 4. 2013 - Seminář “Design and manufacturing of volume Bragg diffraction gratings in a phototermorefractive (PTR) glass for the pulse stretching and compression" Dr. Vadima Smirnova ze společnosti Optigrate (USA).

6 Photos

Seminář – Prof. Chang Hee Nam

29. 3. 2013 - Seminář “High-power slab and fiber lasers at KAERI”, Dr. Yong-Ho CHA z Korea Atomic Energy Research Institute (KAERI), Daejeon, Jižní Korea.

11 Photos

Stáž v National Centre for Laser Applications

4. – 15. 2. 2013 - Stáž Dr. Danijely Rostohar a Ing. Romana Švábka – v National Centre for Laser Applications (NCLA) na National University of Ireland (NUI) v irském městě Galway.

6 Photos

Mezinárodní strojírenský veletrh Brno 2012

10. – 14. 9. 2012 - Jako již tradičně se v polovině září konal v Brně Mezinárodní strojírenský veletrh, na němž jsou zastoupeny všechny klíčové oblasti strojírenského a elektrotechnického průmyslu. Mezi vystavovatele se zařadili i členové týmu HiLASE, kteří návštěvníkům představili naše laserové centrum.

8 Photos

Lalit Mohan Kukreja seminar

1. 8. 2012 - Seminář “Laser Rapid Manufacturing and Peening: Recent Developments”

14 Photos

Hiromitsu Kiriyama seminar

24. 7. 2012 - Seminář “High power laser developments at JAEA”

6 Photos

1st HiLASE workshop

28.11. 2011 - 29. 11. 2011 - HiLASE uspořádal svůj historicky první workshop. Sjeli se na něj vědci z Německa, Velké Británie, Japonska a samozřejmě i z České republiky, aby prodiskutovali další perspektivy pevnolátkových laserů s vysokou energií a vysokou opakovací frekvencí.

68 Photos