Power of light
Twitter Facebook EN JP JP
Zde se nacházíte: Úvod » Rozvoj vědecké spolupráce – Japonsko

Rozvoj vědecké spolupráce – Japonsko

Členové týmu HiLASE se aktivně podílí na rozvoji vědecké spolupráce nejenom napříč Evropou, ale i po celém světě.  V rámci tohoto úsilí podnikli ke konci dubna 2013 Tomáš Mocek, Antonio Lucianetti a Taisuke Miura několikadenní pracovní cestu po Japonsku. Součástí cesty byly prezentace projektu HiLASE na několika vědecko-výzkumných pracovištích, jednání o vědecké spolupráci i návštěvy laserových laboratoří.  Prohlédněte si fotoreportáž  z jejich pobytu v Japonsku:

Kyoto: prezentace projektu HiLASE a jednání s Dr. Nakano and Dr. Ogaki o možnostech budoucí spolupráce s firmou OMRON Corporation v oblasti průmyslovych aplikací laserů – Laser Micro Processing.
(Obr.1: A. Lucianetti, F. Nakano, T. Mocek, T. Miura)

Přednáška o HiLASE  na Kyoto University, jednání o akademické spolupráci a společných experimentech s Prof. Sakabe a Prof. Hashidou, návštěva laserových laboratoří v Laboratory for Laser Matter Interaction Science, Institute for Chemical Research (ICR), Kyoto University a diskuze s Laurou Gemini, která je na stáži na Kyoto University, o její vědecké práci.
(Obr.2:  S. Sakabe, T. Mocek, L. Gemini, T. Miura, A. Lucianetti, M. Hashida, Obr. 3: A. Lucianetti, M. Hashida, T. Mocek)

Jednání o vědecké spolupráci s Dr. Kiriyamou, Dr. Sugiyamou, Dr. Kondo a Dr. Kawachi, prezentace projektu HiLASE a návštěva laserových laboratoří na Kansai Photon Science Institute (KPSI), Japanese Atomic Energy Agency (JAEA).
(Obr. 4: H. Kiriyama, T. Mocek, A. Lucianetti, K. Kondo, Obr. 5: H. Kiriyama, T. Mocek, A. Lucianetti)

Členové týmu HiLASE získávají v Japonsku inspirace pro svou práci.

Návštěva Institute for Solid State Physics, University of Tokyo, prohlídka Kobayashi laboratoře společně s Dr. Ozawou, Prof. Itatani a junior researcherem projektu HiLASE  O. Slezákem, který je aktuálně v Japonsku na pracovní stáži.
(Obr. 8: T. Mocek, A. Lucianetti, A. Ozawa, O. Slezák, studenti)