Laserové systémy

Laserový systém “BIVOJ”

Laserový systém Bivoj využívá k dosažení vysokého průměrného výkonu technologii kryogenního chlazení. Jedná se o pulsní nanosekundový diodami čerpaný pevnolátkový laser, který se výkonostně řadí do kW třídy. Na konci roku 2016 byla demonstrována laserová akce pulsů s délkou 10 ns, energií 105 J, vlnovou délkou 1030 nm a opakovací frekvencí 10 Hz. Bivoj si tak připsal světový rekord prvního kilowattového laserového zdroje v dané třídě. Více zde.

LASEROVÝ SYSTÉM "BIVOJ": Diodově čerpaný pevnolátkový (DPSSL) laser DiPOLE 100

Laserový systém “PERLA”

Trojice laserových systémů PERLA (A, B, C) operuje na bázi technologie tenkých disků. Aktivní prostředí zde tvoří krystal Yb:YAG a délka produkovaných pulsů se pohybuje od stovek femtosekund po jednotky pikosekund. Díky vysoce efektivnímu chlazení dosahují lasery průměrného výkonu až 1 kW pro různé konfigurace energií v pulsu a opakovací frekvence. Základní vlnová délka záření je 1030 nm, nicméně generace vyšších harmonických frekvencí až po pátou dovoluje snížit vlnovou délkou až na 206 nm. Naopak generací záření ve střední infračervené oblasti lze dosáhnout vlnové délky 3000 nm. Více zde.

Ke stažení

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-150382178-1');