Laserové mikroobrábění a funkcionalizace povrchů

Díky pokročilým technologiím a špičkovému vědeckému týmu nabízíme v centru HiLASE nejen laserové mikroobrábění a opracování povrchů ve vysoké kvalitě, ale také optimalizaci a analýzu procesů pro mikroobrábění.

  1. Opracování materiálů libovolných geometrií s um přesností a vysokou kvalitou: Řezání, vrtání, sváření, gravírování, laserové čištění a značení kovů, plastů, skla, keramiky, kompozitních materiálů a dalších. Řezání i vrtání je možné s minimálním průměrem < 15 µm s minimální nebo žádnou teplem ovlivněnou oblastí.
  2. Tvorba funkčních povrchů: Vhodně vytvořené nano a mikro struktury na povrchu materiálu mohou vést ke změně povrchových vlastností jako je redukce tření, odpuzování vody, ledofóbní povrchy, antibakteriální povrchy a další. Mezi další aplikace patří např. změna barvy laserovým zářením.
  3. Mnohosvazkové obrábění a proces development: Provádíme výzkum a vývoj nových procesních strategií pro zrychlení a zefektivnění současných procesů s využitím několikasvazkového mikroobrábění. Počet svazků, jejich velikost, tvar a rozložení intenzity může být libovolně měněn i během samotného obrábění.