Centrum HiLASE oznamuje svou vizi a misi do další dekády Strategie 2022 - 2032

HL strategy

Centrum HiLASE reaguje na smysluplné podněty a nové trendy ve světě laserových technologií, průmyslu a globální ekonomiky. Dynamický vývoj technologií a infrastruktury, zapojení cirkulární ekonomiky, funkční systémy, efektivní a zároveň i ekonomická inovativní řešení s ohledem na témata udržitelnosti a digitalizace, ale i další rozvoj Centra HiLASE jako takového, nás vedlo k tomu, že po jedenácti letech své existence aktualizujeme svou vizi, misi a s nimi i související strategie.

Pro nás, HiLASIÁNY, vize a mise nejsou fráze nebo PR. Jedná se o náš společný životní styl, který nás posouvá vpřed a připomíná, že jdeme tím správným směrem a že všichni známe a máme shodný cíl. To, že překonáváme hranice technologických možností a aktivně propojujeme svět výzkumu a průmyslu, kdy aplikujeme pokročilé laserové technologie do reálného prostředí firem a výrobních podniků. Ctíme Jedinečnost, Užitečnost a Důvěryhodnost jako základní složky DNA našeho Centra a budeme i nadále vytvářet „Superlasery pro skutečný svět“.

Vize 2022 – 2032

Centrum HiLASE se chce stát jedním z respektovaných lídrů v aplikacích výkonových laserů. Naší ambicí je být R&D Partnerem první volby pro firmy a výzkumné organizace, které hledají inovativní laserové technologie a řešení, a to jak na Zemi, tak i ve Vesmíru.

„Rod HiLASIÁNŮ z Dolních Břežan se nebojí výzev, je zvídavý a v budoucnu má ambici vyvíjet laserové technologie, které budou kvalifikované i pro vybrané vesmírné aplikace. Půjde například o laserové systémy, které umožní lepší satelitní komunikaci, detekci kosmického smetí a jeho následné zničení, přesné mapování povrchu planet, detekci prvků na asteroidech, nebo 3D tisk ve vesmíru,“ říká Vedoucí Centra HiLASE, Tomáš Mocek.

Mise 2022 – 2032

Budeme i nadále posouvat hranice laserových technologií, hledat nové aplikace a přispívat k prosperitě české a evropské ekonomiky, každodennímu životu lidí a udržitelné budoucnosti. Svými aktivitami chceme inspirovat laserové vědce, inženýry i podnikatele.

Historické milníky Centra HiLASE naleznete ZDE.