Laserové systémy Centra HiLASE pro Open Access

Rádi bychom Vás pozvali k bližšímu seznámení s našimi superlasery, které jsou nyní k dispozici v rámci programu Open Access.

Naší vlajkovou lodí je vysokoenergetický nanosekundový laser s názvem BIVOJ, který je držitelem hned několika rekordů. V roce 2021 na něm bylo stabilně dosaženo energie 145 J a v maximu 146,5 J v 10 ns trvajícím pulzu při opakovací frekvenci 10 Hz na vlnové délce 1030 nm! Ještě téhož roku se na něm podařilo při konverzi do druhé harmonické frekvence  vygenerovat pulzy o vlnové délce 515 nm s energií vyšší než 68 J při opakovací frekvenci 10 Hz, a v roce 2022 byla tato energie zvýšena až na úžasných 95 J. Výsledkem je, že jako letošní novinku nabízíme uživatelům Open Access třetí harmonickou frekvenci a desetinásobné zvýšení energie.

Vůbec poprvé představujeme zájemcům o Open Access ultrarychlé laserové zařízení (Coherent Astrella) pro volumetrickou modifikaci. Více informací o jeho využití najdete např. v tomto článku.

V neposlední řadě vám nabízíme možnost pracovat na našich pikosekundových laserech s vysokou opakovací frekvencí PERLA® B a PERLA® C a na nanosekundovém DG laseru. Laserový systém PERLA® byl díky své vynikající kvalitě paprsku a vysoké energii pulzu (až 20 mJ při vlnové délce 1030 nm ) použit v několika experimentech, které překonaly světové rekordy – např. rekord v multisvazkovém laserovém nanostrukturování (40 401 svazků současně modifikujících povrch materiálu) nebo rekord v rychlosti výroby laserem indukovaných periodických nanostruktur na povrchu nerezové oceli.

Výzva k předkládání návrhů v rámci programu Open Access je otevřena do 15. května – nepropásněte svou šanci se přihlásit!

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-150382178-1');