Laser Shock Peening pro letecký průmysl

Zveme vás na symposium na téma Laser Shock Peening pro letecký průmysl, které Centrum HiLASE pořádá ve spolupráci s nizozemskou NLR.

Akce se koná 23. května od 11:00 v prostorách NLR v Marknesse. Na programu (ke stažení níže) jsou prezentace představitelů Centra HiLASE (Jan Kaufman a Sanin Zulić), NLR (Borit Zwerink) a Lockheed Martin (Scott Carlson) i komentovaná prohlídka infrastruktury NLR.

Technologie LSP zlepšuje strukturální vlastnosti kovových dílů, a to díky tvorbě intenzivních rázových vln, které vnášejí hluboké tlakové napětí. Proces zvyšuje životnost klíčových dílů, jako jsou například lopatky ventilátorů leteckých motorů a součásti podvozku, a to až 3x – 5x oproti běžným metodám (např. kuličkování). LSP dále zlepšuje únavovou životnost, snižuje rychlost tvorby trhlin a zvyšuje odolnost proti praskání a korozi. Výsledkem jsou lehčí a pevnější produkty, které otevírají zcela nové možnosti.

Registrujte se nejpozději do 15. května.

S dotazy neváhejte kontaktovat laserpeening@nlr.nl. Mějte na paměti, že pro vstup do budovy NLR je třeba předložit platný cestovní pas.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-150382178-1');