Výzkumné programy

V Centru HiLASE se soustředíme na experimentální vývoj nové generace diodově čerpaných laserů s vysokým průměrným výkonem a vysokou opakovací frekvencí. Díky průlomovým technickým parametrům jsou naše lasery skutečně unikátní a jejich ekvivalenty byste nenašli v žádné jiné laboratoři na světě. Díky využití nejmodernějších technologií diodového čerpání jsou naše lasery znatelně výkonnější, kompaktnější, stabilnější a lépe udržovatelné než klasické pulzní lasery.

KLÍČOVÉ APLIKAČNÍ OBLASTI

POKROČILÉ LASEROVÉ ZPRACOVÁNÍ A VÝROBNÍ TECHNOLOGIE
Laserové úpravy povrchu, laserové micro/nanoobrábění a strukturování, vývoj průmyslových procesů, atd.

LASERY PRO VESMÍRNÉ APLIKACE
Lasery vhodné pro vesmírné aplikace – těžba na asteroidech, optická komunikace, ochrana družic, obranné aplikace a laserový pohon.

CHYTRÁ A BEZPEČNÁ ŘEŠENÍ PRO LASEROVÉ SYSTÉMY A APLIKACE
Testování materiálů a komponentů laserovým zářením, laserová hmotnostní spektroskopie.

LASEROVÁ NANOTECHNOLOGIE
Pulzní laserová depozice 2D materiálů, syntéza 2D materiálů pomocí laserového žíhání, přímý laserový tisk 2D materiálů, výroba biokompatibilních rozhraní pomocí pulzního laseru.

LASEROVÉ TECHNOLOGIE PRO KOMPAKTNÍ ZDROJE ČÁSTIC A ZÁŘENÍ
Vysokovýkonné laserové zdroje, adaptivní optika, prediktivní termooptické modelování, konstrukce/tvarování laserových svazků.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-150382178-1');