Uniqueness, usefulness & credibility

O nás

„DNA laserového centra HiLASE je tvořeno třemi hodnotami: jedinečností, užitečností a důvěryhodností. Proto od členů našeho týmu očekáváme, že budou posouvat hranice technologických možností za současné limity, že budou propojovat svět výzkumu a průmyslu a že na této cestě budou pro ostatní spolehlivými partnery. Tyto hodnoty jsou ztělesněny v naší misi: Superlasers for the real world.“

Laserové centrum HiLASE je součástí Fyzikálního ústavu AV ČR, největšího ústavu Akademie věd České republiky, jehož program zahrnuje fyziku elementárních částic, kondenzovaných systémů a pevných látek, optiku a fyziku plazmatu.

Dlouhodobá strategie laserového centra HiLASE je ke stažení zde.

Ing. Tomáš Mocek, Ph.D., vedoucí centra HiLASE

Tomáš Mocek získal titul Ph.D. na Korejském institutu pro vědu a technologie (KAIST) v roce 2000. Ve svém výzkumu se zabývá vývojem vysokovýkonných diodově čerpaných pevnolátkových laserů, zdroji EUV, generací vysokých harmonických frekvencí, laserovým urychlováním částic, diagnostikou hustého plazmatu, ionizací optickým polem, rentgenovými lasery, a spektroskopií laserového plazmatu. Je autorem / spoluautorem více než 150 příspěvků v recenzovaných vědeckých časopisech, které mají vice než 2500 citací. V roce 2000 získal Cenu Josefa Hlávky a v roce 2005 cenu "Otty Wichterleho".