Popularizace vědy

V Centru HiLASE usilujeme nejen o to, abychom přiblížili vědu široké veřejnosti, ale i o to, abychom v talentovaných mladých lidech probudili zájem o vědu a výzkum. Proto pořádáme řadu akcí pro školáky, studenty středních i vysokých škol i pro veřejnost.

Pro širokou veřejnost pravidelně organizujeme řadu dní otevřených dveří, u příležitostí jako je například Noc vědců, Týden Akademie věd či Mezinárodní den světla. V rámci těch můžete nahlédnout do zákulisí, zůčastnit se popularizačních přednášek nebo navštívit jednu z našich experimentálních hal.

Studentům můžeme mimo jiné nabídnout dvě soutěže pro talentované středoškoláky, Talentovou akademii a Science Challenge, které pořádáme ve spolupráci s ELI Beamlines Facility. Pro vědu se ale snažíme nadchnout už i ty nejmladší badatele, a to například v rámci exkurzí pro školy. Více o tom, co můžeme nabídnout studentům a absoloventům, najdete ZDE.

V neposlední řadě jsme pro Vás také připravili vzdělávací web Czechlasers.cz, kde se dozvíte mnoho zajímavého o laserech a optice. V rámci něj najdete studovnu, do které pravidelně přispíváme zajímavými články s různou úrovní obtížnosti.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-150382178-1');