Noc vědců v Dolních Břežanech

Noc vědců, akce oživující v jeden večer stovky vědeckých budov, do kterých se běžný smrtelník nedostane. Návštěvníci proplouvají laboratořemi, přednáškovými místnostmi, vybuchujícími experimenty a jdou do hloubky aktuálních témat. Děti, dospělí, senioři, každý zapálený pro vědu je vítaný. Setkejte se v pátek 24. září s našimi vědci a oni už vás naučí vědu milovat 😉

Letošním tématem Noci vědců je čas. Program pro Vás právě připravujeme společně s laserovým centrem ELI Beamlines a s Fyzikálním ústavem AV ČR. Už teď se můžete těšit na zajímavé přednášky, komentované prohlídky a bohatý doprovodný program. Pro aktuální informace nás sledujte na hilase.cz/akce nebo na Facebooku.

V České republice se Noc vědců koná od roku 2005 a Centrum HiLASE u ní nesmí chybět! Spolu s námi se do akce zapojují univerzity, ústavy, hvězdárny a další instituce. V roce 2020 se koordinátorům (Ostravská univerzita a VŠB – TUO) podařilo získat prestižní evropský projekt Marie Curie-Skłodowská, díky kterému se česká Noc vědců dostává i na evropskou mapu.