Centrum HiLASE bude mít nového souseda: Brain4Industry

Ve čtvrtek 4.8. se v Dolních Břežanech konalo slavnostní poklepání na základní kámen právě vznikajícího sídla konsorcia Brain4Industry (B4I)

B4I poklepání na základní kímen

Projekt B4I vznikl proto, aby pomáhal zejména malým a středním firmám maximálně využívat výhod a možností digitálních technologií a umělé inteligence, a tím zvyšoval jejich konkurenceschopnost. Má sloužit jako one-stop-shop pro digitální transformaci těchto podniků – jejich zástupci tu získají přístup ke znalostem, metodám a softwaru, technologickým platformám, prototypovým řešením a testovacím zařízením.

Jde o společný projekt Fyzikálního ústavu AVČR, Centra HiLASE, R&D centra CARDAM, vědecko-technologického clusteru STAR, Středočeského inovačného centra a Ústavu termomechaniky AV ČR. Partnery jsou národní centrum kompetence MATCA, strojírenská společnost Beneš a Lát a Svaz sléváren ČR.

Slavnostního ceremoniálu se zúčastnili mimojiné předsedkyně AV ČR prof. Eva Zažímalová, ředitel Fyzikálního ústavu AV ČR dr. Michael Prouza, místostarosta obce Dolní Břežany Lubomír Havel, zástupce GEOSAN GROUP Ing. Karel Kutnohorský, zástupkyně projektantky a architektky Viktorie Součkové ze společnosti Bogle Architects, předseda TAČR prof. Petr Konvalinka, zástupce MPO Ing. Petr Novák, Ing. Alžběta Straková z Agentury pro podnikání a inovace, a také Tomáš Mocek, vedoucí Centra HiLASE. „Jsem velmi rád, že se portfolio projektů Fyzikálního ústavu rozšiřuje do nových směrů a že budeme mít v Dolních Břežanech dalšího partnera. Do B4I se chceme aktivně zapojit především v oblastech integrujících aditivní a laserové technologie,“ říká Tomáš Mocek.

Konsorcium Brain4Industry (B4I) bylo jako jeden ze zástupců České republiky nedávno zařazeno do prestižní sítě evropských center pro digitální inovace (EDIH). Kromě značné prestiže tím B4I získává také prostředky, díky nimž bude moci rozšířit a cenově zpřístupnit nabídku svých služeb. Poradí například s inovací výrobního procesu a s finančním a business plánem nebo zajistí školení v potřebných oblastech.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-150382178-1');