Centrum HiLASE je zapojeno do projektu Zelená firma

Centrum HiLASE je již od roku 2015 součástí projektu Zelená firma. HiLASIÁNI mají díky tomu možnost bezplatně odevzdat odpadní elektrozařízení k opětovnému využití či recyklaci prostřednictvím kolektivního systému REMA Systém, a významně tak přispět k ochraně životního prostředí.

„Jako Facility Manager vidím v poskytované službě velké výhody, a proto jsem také Centrum HiLASE do projektu zapojil. Proces objednávání odvozů i krabic je nastaven výborně, vše je on-line. Je to služba, která dává smysl, a naši zaměstnanci ji hojně využívají,“ říká Jakub Šumavský, který má v Centru HiLASE na starosti hladký chod budovy a infrastruktury.

Jak již bylo zmíněno, služba je poskytována zcela zdarma. Kromě úspory času a financí za ekologickou likvidaci, přináší celé firmě i zaměstnancům hlavně dobrý pocit z toho, že se chováme zodpovědně k životnímu prostředí.

Centrum HiLASE jde dlouhodobě zelenou cestou. V roce 2021 se nám podařilo získat financování z Evropského fondu pro regionální rozvoj, OP Životní prostředí, na výstavbu solární elektrárny o rozloze 280m2 na střeše budovy. Díky řídícímu systému optimalizujeme také vytápění a využíváme zbytkové teplo v zimě a zbytkový chlad v létě pomocí rekuperace. Velká část HiLASIÁNŮ se navíc letos v květnu již po několikáté zapojila do projektu Do práce na kole, který pomáhá snižovat emise CO2. V budoucnu bychom chtěli více využívat např. topologický design umožňující maximálně snížit spotřebu materiálu při konstruování nových zařízení, nebo se zapojit do elektromobility.