Centrum HiLASE na kariérních dnech FS a FEL ČVUT

Centrum HiLASE se právě nyní účastní kariérních dnů Fakulty strojní a Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze. Přijďte nás navštívit na stánek na chodbě ve druhém patře Fakulty strojní (Technická 4, Praha – Dejvice). Ve středu 20.4. i ve ve čtvrtek 21.4. nás zde najdete vždy od 9.00 do 16:00. Rádi s Vámi probereme naši nabídku témat pro disertační práce a možnosti další spolupráce. 

Ve čtvrtek 21.4. si navíc můžete přijít poslechnout přednášku našeho kolegy Jana Brajera na téma “Vývoj laserů v ČR, současný stav a výhled do budoucna. Laserové aplikace pro 3D tisk, vesmír a výrobu”. Přednáška se koná od 11:00 do 11:25 na Fakultě strojní v posluchárně D1-266.

Centrum HiLASE spolupracuje s nejprestižnějšími světovými výzkumnými pracovišti na vývoji špičkových laserových systémů (např. STFC RAL UK, MIT USA, DESY DE aj.). Naší „parketou“ jsou diodově čerpané pevnolátkové lasery s vysokým středním výkonem a vysokou energií v pulzu nebo s vysokou opakovací frekvencí. Lasery s takovými parametry byste zatím nenašli v žádné jiné laboratoři ve světě. Naší misí je vyvíjet Superlasery pro skutečný svět: lasery, které vyrobí superrychlý čip do superpočítače, vyvrtají přesné mikrootvory do součástek moderních motorů, vyrobí nanomateriály, pomohou s výrobou  bezpečnějších letadel, diagnostikou a léčbou chorob, atd. V Centru HiLASE si můžete vybrat své zaměření, navrhnout laser od prvního výpočtu až po aplikační nasazení, vymyslet užitečnou aplikaci a otestovat ji ve spolupráci s experty v oboru, nebo vyřešit problémy experimentátorů návrhem nového fyzikálního modelu interakcí. Zručný experimentátor i šikovný teoretik najdou v Centru HiLASE své uplatnění.

Podívejte se na naši nabídku volných pozic, možnosti spolupráce pro studenty a absolventy nebo si zjistěte více o nás.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-150382178-1');