Centrum HiLASE nadchlo malé budoucí vědce na dolnobřežanském Vědobraní

Ve čtvrtek 25. května se Centrum HiLASE zúčastnilo Vědobraní organizovaného týmem Education42morrowZŠ Dolní Břežany. Akce přilákala velkou spoustu dětí i jejich rodičů, kteří měli chuť dozvědět se něco více o fyzice, chemii, programování nebo třeba paleontologii. V Centru HiLASE dlouhodobě usilujeme o to, abychom přiblížili vědu mladým lidem, a tak jsme u této zajímavé události nesměli chybět!

Během čtvrtečního odpoledne se sportovní hala školy proměnila ve „Vědecké náměstí“ s desítkami stánků, ve kterých si návštěvníci mohli například naprogramovat vlastního robota, obtisknout trilobita, izolovat DNA ze slin nebo vystřelit raketu.

Díky Centru HiLASE se mohly děti proměnit v supertajné agenty a zkusit se proplést laserovým bludištěm. Na našem stánku mohly prokouknout nejrůznější optické klamy nebo provést simulovanou operaci oka. A nakonec si prohlédly model laserového systému BIVOJ – rekordmana ve své laserové kategorii. Více o Vědobraní si můžete přečíst ZDE.

Už za pár dní se s námi můžete setkat na další akci pro veřejnost. Od 8. do 10. 6. nás najdete na Veletrhu vědy na společném stánku Fyzikálního ústavu AV ČR v areálu PVA EXPO Praha. Těšíme se na Vás!

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-150382178-1');