Exkurze pro Česko-izraelský technologický den

Ve čtvrtek 23. května se v Centru HiLASE uskutečnila exkurze pro Česko-izraelský technologický den pořádaný Česko-izraelskou smíšenou obchodní komorou a regionem STAR v laserovém centru ELI Beamlines. Akce si dává za cíl usnadnění navázání obranně-průmyslové a výzkumné spolupráce mezi českými a izraelskými firmami a výzkumnými organizacemi. Agenda dne byla zaměřena na  současné technologické trendy, příležitosti a výzvy v oblasti laserových technologií, aditivní výroby a nanotechnologií.

Program dne zahrnoval sérii přednášek představitelů obchodních i výzkumných institucí, networking, i exkurze Centra HiLASE, ELI Beamlines a Brain4Industry. Tomáš Mocek, vedoucí Centra HiLASE, byl jedním z přednášejících. Spolu s Jindřichem Houžvičkou (ředitelem firmy Crytur) mluvil o využití laserů pro vesmírnou komunikaci a přenos dat ve vesmírných projektech.

V Centru je přivítali Juraj Sládek (postdoktorand v týmu Laser Micromachining) a Jan Šmaus (specialista výrobní technologie Laser Shock Peening), kteří představili své oblasti. Nahlédli do čistých laboratoří, ve kterých je vyvíjen laserový systém PERLA využívaný mimo jiné v naší experimentální hale pro Laser Micromachining. Během prohlídky buňky pro Laser Shock Peening s Janem Šmausem se byla řeč o možných průmyslových aplikacích této unikátní technologie.

Děkujeme za návštěvu!