Květnové školení pro referenty laserové bezpečnosti v Centru HiLASE

Od 24. do 26. května v Centru HiLASE proběhlo školení pro referenty laserové bezpečnosti (Laser Safety Officer) vedené Helenou Vohníkovou, držitelkou certifikace Certified Laser Safety Officer udělovanou Board of Laser Safety. Jako lektoři se na školení již pravidelně podílejí také vedoucí oddělení Inženýrské a technické podpory Jakub Horáček, vedoucí týmu Tenkodiskové lasery Jiří Mužík a Jaroslav Huynh, vedoucí týmu Fiber Lasers.

První školící den představoval většinu teoretické části školení, a to včetně témat jako například třídy laserů, maximální přípustná dávka ozáření, či základní ochranné pomůcky pro práci s lasery. V průběhu druhého dne bylo školení zaměřeno na potřebné výpočty, hodnocení rizik a technická opatření, ale zahrnovalo také exkurzi do čistých prostor Centra a praktickou část. Školení bylo zakončeno prověřením získaných znalostí ve formě testu.

Vyžaduje vaše pracovní náplň školení pro referenty bezpečnosti laserových zařízení?

Zúčastněte se jej tento říjen v Centru HiLASE!

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-150382178-1');