Středoškoláci, pozor! Do Science Challenge se můžete hlásit i v prosinci. Soutěž

S ohledem na aktuální nepříznivý vývoj epidemické situace jsme se rozhodli odložit termín prosincového finále Science Challenge , soutěže pro týmy středoškoláků, kterou pořádají laserová centra Fyzikálního ústavuHilase a ELI Beamlines

V rámci probíhajícího online kola pracují týmy středoškoláků na vytváření co nejefektivnějšího programu na automatizaci laserových systémů, který by mohl nalézt uplatnění v průmyslu. Na 3 nejlepší týmy pak čeká 24hodinová výzva přímo v laserových centrech. Tam už k programování připojí i hardware, takže šroubovák, čočky a lasery!  

Původně avizovaný termín finále 10. – 11. 12. 2021 byl bohužel vzhledem k aktuální epidemické situaci zrušen. Finále uskutečníme v co nejbližším období na začátku roku 2022, předpokládáme, že se bude konat v únoru či březnu 2022. Konrétní termín bude upřesněn.

Středoškoláci, máme však pro vás malý předvánoční dárek! Rozhodli jsme se prodloužit online kolo soutěže až do 10. 1. 2022 a současně nově umožnit dalším týmům zaregistrovat se do soutěže. Přihlašovat se můžete až do 23. 12. 2021 prostřednictvím webové stránky www.sciencechallenge.cz.

Více informací naleznete ZDE a na Facebooku Science Challenge.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-150382178-1');