T. Derrien se zúčastnil workshopu ICTP „Frontiers in Excited State Electronic Structure Methods“ v Terstu

Dr. Thibault J.-Y. Derrien, vedoucí skupiny ultrarychlé fotoniky (oddělení vědeckých laserových aplikací), se zúčastnil „Workshop on Frontiers in Excited State Electronic Structure Methods: from Spectroscopy to Photochemistry“, který se konal v Mezinárodním centru pro teoretickou fyziku (ICTP) v Terstu (Itálie) od 16. května do 19. května. Na workshopu se shromáždili vědci z oblasti komunity chemického modelování z prvních principů.

Dr. Derrien prezentoval výsledky své skupiny o excitaci pevných látek při excitaci intenzivním laserovým světlem, vyvinuté v rámci WP1-WP2 projektu BIATRI: č. CZ.02.1.01/0.0/0.0/15_003/0000445 a WP3-WP5 projektu Marie Curie RISE ATLANTIC č. 823897 (www.atlantic-rise.eu).

Workshop poskytl vynikající příležitost setkat se s několika členy teoretické sítě v rámci projektu „ATLANTIC“ výzkumné a inovační výměny Marie Skłodowské-Curie (RISE) (Horizon 2020), kteří se workshopu také zúčastnili:

– Dr. Carlos Bustamante ( nyní hostem na Max Planck Institute for the Structure and Dynamics of Matter, Hamburk),
– Prof. Cristian Sanchez (University of Cuyo, Argentina) a jeho doktorand Andrés I. Bertoni.
– Prof. Damian Scherliz (Univerzita v Buenos Aires, Argentina),
– Prof. Jorge Kohanoff (Queen’s University of Belfast, Severní Irsko, a Universidad Politecnica de Madrid, Španělsko).

TD frontier

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-150382178-1');