60 let laseru

16. května 2020 uplyne přesně 60 let od okamžiku, kdy Theodore H. Maiman představil světu první laser. A ptotože je toto výročí pro naše laserové centrum obzvlášť významné, chceme se s vámi podělit o naše nadšení pro lasery. Můžete se těšit na řadu akcí v průběhu celého roku. To nejzajímavější vás čeká právě 16.května 2020: prohlídky, koncerty pod širým nebem nebo laserový běh.

Oslavy 60 let laseru – akce 2020

18/3 – Laserový den pro střední školy/ Laserová centra HiLASE a ELI Beamlines/

2/4 – Laserový den pro university /Laserová centra HiLASE a ELI Beamlines/

16/5 – Mezinárodní den světla – vrchol oslav 60 let laseru – prohlídky center HiLASE a ELI Beamlines, koncerty pod širým nebem, laserový běh z Prahy do Dolních Břežan, aj. Podrobnosti zveřejníme v sekci AKCE v průběhu dubna.

4/6 – 6/6 – Veletrh vědy /účast na akci AV ČR, PVA Letňany/

září – Talentová akademie, akce pro nadané středoškoláky

25/9 – Noc vědců, účast na celorepublikové akci

2/11 – 8/11 Týden vědy a techniky, účast na akci AVČR

Laserový běh

Laserový běh je součástí programu oslav 60. výročí laseru.
Běh proběhne 16. května 2020 od 19:30 hodin. Celková trasa měří 17 kilometrů a vede převážně po nábřeží podél Vltavy. Start se nachází před sídlem Akademie věd ČR na Národní třídě v Praze a cíl bude před budovou ELI Beamlines v Dolních Břežanech. Jedná se o štafetový běh. Každý tým poběží s laserovým štafetovým kolíkem. Běžci v jednotlivých týmech jsou nominováni převážně institucemi, firmami či asociacemi, které se zaměřují na laserové či optické technologie.

Chci se zapojit

Chcete-li se zapojit aktivně, stáhněte si logo či poster 60 let laseru a používejte na svých akcích, prezentacích a podobně. Nebo zkrátka přijďte na kteroukoli z akcí uvedených na tomto webu.