Mezinárodní den světla

Laserové centrum HiLASE pro Vás opět připravuje program k oslavám Mezinárodního dne světla, letos výjimečně již v sobotu 15.května.

Když v roce 2017 vyhlásila organizace UNESCO Mezinárodní den světla, šlo jí hlavně o to, aby lidé porozuměli tomu, jak světlo a s ním spojené technologie ovlivňují náš každodenní život. Tento den je symbolicky stanoven na 16.května, tj. den, kdy roku 1960 Theodore Maiman představil světu první laser. Právě laser se stal perfektním příkladem toho, jak vědecký vynález může přispět ke zlepšení života řady lidí. Centrum HiLASE se příznačně zapojuje do oslav Mezinárodního dne světla od samého počátku a ani letošní rok nebude výjimkou.

Spolu s laserovým centrem ELI Beamlines pro Vás připravujeme program, který si budete moci užít i během nejisté pandemické situace. Čeká na vás například:

V průběhu celého víkendu, již od sobotního rána:

V sobotu 15.5. od 16:00:

  • Venkovní aktivity pro děti
  • Venkovní interaktivní exponáty

V sobotu 15.5. po setmění

  • Světelná projekce

A pokud v sobotu večer zahlédnete paprsek jdoucí z Petřínské rozhledny směrem k budově Akademie věd ČR na Národní třídě, zkuste rozšifrovat morseovku. V rámci známého Signal festivalu si připomínáme Mezinárodní den světla a desetileté výročí laserových center HiLASE a ELI Beamlines 🙂

Podrobnosti pro Vás budeme průběžně zveřejňovat na tomto webu, pro aktuální informace sledujte také náš LinkedInFacebook či Twitter.

logo IDL

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-150382178-1');