Talentová akademie 2017

 

 

Hledáme: 12 studentů, které pustíme tam, kam nikoho jiného
Umožníme: poznat, k čemu využíváme nejvýkonnější lasery světa
Dostanete: zážitek na celý život a ti nejtalentovanější i nabídku další spolupráce
Jsme: Laserová centra ELI Beamlines a HiLASE a vědecko-populární časopis Vesmír

Děkujeme všem, kteří se zapojili do naší Talentové akademie. Nad vědeckými úkoly si úspěšně lámalo hlavu přes 40 talentů z celé České republiky. Teď už je na našich vědcích, aby vybrali 12 nadšenců do laserových technologíí, kteří nejlépe odpověděli na jejich mnohdy záludné otázky.

Porotu tvoří 6 vědců z laserových center HiLASE a ELI Beamlines. Hlavními porotci pak jsou Dr. Tomáš Mocek (vedoucí laserového centra HiLASE), Dr. Jaroslav Nejdl (vedoucí výzkumného programu 2 centra ELI Beamlines) a Marek Janáč (redaktor časopisu Vesmír).

Finalisté: Ze všech obdržených přihlášek odborná porota pozorně vybrala dvanáct finalistů Talentové akademie, jimiž jsou (v abecedním pořádku):

P. Barták, J. Bartoš, O. Brhlík, P. Havlín, J. Janoušek, A. Mašínová, R. Mittner, M. Otýs, B. Plaskurová, M. Ray, J. Štěpánek, J. Zemek

Všem, kdo jste se do soutěže přihlásili, jsme již odeslali e-mail s podrobnějšími informacemi o jejich výsledcích. Děkujeme za zájem a těšíme se na setkání jak ve finále aktuálního projektu, tak v následujících akcích, které již chystáme. Hezké léto!