Týden vědy a techniky Akademie věd ČR

Týden vědy a techniky Akademie věd ČR je největší vědecký festival v České republice, který zahrnuje přednášky, výstavy, dny otevřených dveří, dokumentární filmy, workshopy, vědecké kavárny a mnohé další aktivity napříč celou republikou i všemi vědeckými obory.Centrum HiLASE

se do Týdne vědy a techniky zapojí v rámci programu Dne superlaserů, který proběhne v úterý 7.11.2017 v prostorách Akademie věd ČR na Národní třídě. Dále je připravena série exkurzí pro školy a veřejnost, kdy HiLASE představí své pracoviště v Dolních Břežanech, a to ve dnech 9.-11.11.2017.

Festival je určen jak studentům středních škol, pro které připravujeme především přednášky a exkurze v dopoledních hodinách, tak široké veřejnosti, na kterou cílí program v odpoledních a večerních časech.

Sedmnáctý ročník Týdne vědy a techniky se uskuteční v termínu 6.–12. listopadu 2017. Tentokrát se zaměří mimo jiné na potraviny pro budoucnost, lasery, medicínu, nanotechnologie a umělou inteligenci. Plánováno je více než 500 akcí. Celou akci koordinuje Odbor popularizace vědy a marketingu Střediska společných činností AV ČR, v. v. i. a Sdružení moravských pracovišť AV ČR. Na organizaci festivalu se podílí všechna pracoviště Akademie věd ČR.

Vstup na všechny akce je zdarma, na většinu z nich je potřeba rezervovat si místo.
Více o festivalu

Rezervace exkurzí