Zdokonalování 3D tištěných dílů pomocí LSP Článek Sanina Zulice & Sunila Pathaka

Naši kolegové Sanin Zulic a Sunil Pathak se podělili o své poznatky o tom, jak lze technologii LSP využít ke zlepšení zbytkových napětí ve 3D tištěných dílech. Ve svém článku v časopise Laser Systems/Europe (zveřejněném 7. března 2022) představují LSP jako vynikající řešení pro zlepšení 3D tištěných dílů pro aplikace, které vyžadují vysoce kvalitní součásti, ať už z technických nebo z bezpečnostních důvodů.

Aditivní výroba (AM/3D tisk) přinesla lidstvu obrovské výhody a již prokázala svou užitečnost v řadě špičkových oborů. Je důležitým pomocníkem oběhového hospodářství, jehož cílem je snížit využívání zdrojů a zároveň zvýšit obchodní příležitosti. Velmi často však díly zpracované metodou AM vyžadují následné opracování.  LSP (Laser Shock Peening) je velmi slibnou metoddou pro zlepšení únavové životnosti 3D tištěných dílů. V článku se dozvíte nejen to, jak LSP funguje, ale také jaké výhody vám může přinést.

V centru HiLASE vám dokážeme společně s našimi partnery dodat vybavení potřebné k tomu, abyste mohli začít používat LSP jako techniku následného zpracování pro AM. Kromě toho nyní nabízíme poradenské služby, které pomáhají integrovat technologii LSP do průmyslové výroby. Pro více informací nás prosím kontaktujte na solutions@hilase.cz.

Přečtěte si celý článek.