Centrum HiLASE na SLIMS a Roger Kelly Award pro Martina Zukersteina

Ve dnech 3. – 7. července 2022 se v obvyklé lokalitě (San Servolo v italských Benátkách) konal již 7. ročník Venice International School on Lasers in Materials Science (SLIMS). Letos se jej účastnili hned čtyři HiLASIÁNI: Nadezhda Bulgakova, Oleksandr Gatsa, Martin Zukerstein a Ghassan Aber.

SLIMS a Roger Kelly Award

Akce byla příležitostí, při které se mladí vědci měli možnost zúčastnit přednášek a přiučit se od vědeckých lídrů z oblasti interakce laserového světla s látkou a aplikacemi v laserovém opracování. Centrum HiLASE mezi patnácti přednášejícími z celého světa reprezentovala prof. Nadezhda Bulgakova, vedoucí oddělení Vědecké aplikace laserů a vedoucí týmu Laser-matter interaction. Účastníci školy rovněž prezentovali svůj výzkumný projekt formou krátké prezentace a konferenčního posteru.

Každoročně je součástí SLIMS také Roger Kelly Award, soutěž o nejlepší poster a prezentaci ve dvou kategoriích: Young Researcher (první a druhý ročník PhD.) a Rising Star (třetí ročník PhD a Post-doc). Své zastoupení mělo Centrum HiLASE i mezi oceněnými vyhlášenými během ukončení školy 9. července. Martin Zukrestein se umístil na 2. příčce v kategorii Rising Star.

Roger Kelly Award

O Venice International School on Lasers in Materials Science a ceně Roger Kelly Award jsme vás na našem webu informovali již před uskutečněním akce.