Společná cesta k digitalizaci českých výrobců: setkání Brain4Industry a České manažerské asociace

Ve středu 1. března 2023 se v Dolních Břežanech odehrálo odborné setkání konsorcia Brain4Industry a České manažerské asociace s názvem Společná cesta k digitalizaci českých výrobců. Mezi zúčastněnými nesměli chybět ani představitelé Centra HiLASE, které je jedním ze členů Brain4Industry.

V rámci programu bylo představeno pět studií, které účastníkům akce přiblížily zkušenosti firem při zavádění inovativních techologií a metod do každodenní praxe.

Jedna ze studií, na téma zpevňování materiálu pomocí laseru, byla prezentována HiLASIÁNEM Janem Brajerem, vedoucím oddělení Průmyslové aplikace laserů. Odborníci z konsorcia Brain4Industry a CARDAM s.r.o. zjistili, že nejefektivnějším řešením problémů s životností implantátů, se kterými se potýkala firma ProSpon, bylo právě Laser Shock Peening, kterým se zabývá Centrum HiLASE. Výsledkem této spolupráce bylo výrazné prodloužení životnosti kyčelního implantátu, což je významným přínosem pro pohodlí především mladších pacientů s tímto implantátem. Video s touto případovou studií najdete ZDE.

Po prezentacích měli účastníci akce příležitost navštívit experimentální haly pro Laser Shock Peening (LSP) Centra HiLASE, které umožnily mimo jiné výše zmíněný pokrok. Jan Kaufman, vedoucí tohoto týmu, se s návštěvníky podělil o další případy využití LSP v různých průmyslových odvětvích.

Pokud máte zájem o služby Brain4Industry, neváhejte a kontaktujte nás.