ReMade@ARI – výzva k podávání žádostí

ReMade@ARI, centrum pro výzkum materiálů, jehož jsme hrdým členem, otevřelo k 1.3.2023 novou výzvu k předkládání návrhů. Přihlásit se můžete na adrese apply.remade-project.eu, a to do 30.4.

Projekt ReMade@ARI (REcyclable MAterials DEvelopment at Analytical Reserach Infrastructures) je financován z programu Evropské komise Horizon Europe a spolufinancován britskou organizací UK Research and Innovation (UKRI) a švýcarským Státním sekretariátem pro vzdělávání, výzkum a inovace.

Projekt se zavazuje k vývoji inovativních, udržitelných materiálů pro klíčové komponenty v nejrůznějších odvětvích, jako jsou elektronika, baterie, vozidla, stavebnictví, obaly, plasty, textil a potraviny. Vizí konsorcia ReMade@ARI je významně přispět k prolomení začarovaného kruhu ubývajících zdrojů a rostoucího množství odpadu.

V rámci projektu ReMade@ARI spojují své síly nejvýznamnější evropské analytické výzkumné infrastruktury, aby se staly průkopníky podpůrného centra pro materiálový výzkum, které usnadní postupný přechod k cirkulární ekonomice. ReMade@ARI nabízí koordinovaný přístup k více než 50 evropským analytickým výzkumným infrastrukturám.

V Centru HiLASE poskytujeme zařízení pro laserové opracování (především pro modifikaci, testování a hodnocení povrchu materiálů), iontové hloubkové profilování prvků a rentgenovou difrakci. Další podrobnosti naleznete zde.

Další informace o projektu ReMade@ARI jsou k dispozici zde.