HiLASE CENTRE na Tech resilience & Innovation foru

Významná tchajwanská delegace ministrů, jejich náměstků a podnikatelů navštívila Prahu (25.-26. října 2021). Delegaci vedli ministr Národní rady pro rozvoj Ming-hsin Kung a ministr pro vědu a technologie Tsung-tsong Wu. Tvořili ji zástupci vlády, významných tchajwanských společností a výzkumných ústavů, jako je Výzkumný ústav průmyslových technologií (ITRI), Národní vesmírná organizace a Asia Silicon Valley Development Agency. Mezi zastoupenými společnostmi byl i výrobce čipů SEMI – sdružení polovodičových společností. Jedná se rozhodně o největší obchodní návštěvu v historii obou zemí.

Jsme hrdí na to, že Tomáš Mocek, vedoucí Centra HiLASE, měl možnost představit delegátům portfolio našich služeb, laserových technologií, aktivit a možných způsobů spolupráce v rámci programu Tech resilience & Innovation forum zaměřeného na polovodiče.

Klíčovým cílem fóra bylo prozkoumat nové oblasti spolupráce mezi Českou republikou a Tchaj-wanem, které by mohly nastartovat inovace, zajistit dodavatelské řetězce, podpořit technologickou odolnost a nastínit nový plán pro Tchaj-wan a Českou republiku.

Více informací naleznete na taiwanbiz.cz.

TaiwanCZ

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-150382178-1');