Hledáme nové talenty

Laserové Centrum HiLASE nabízí talentovaným studentům vysokých škol možnost placených studentkých stáží, během nichž zpracují téma své bakalářské, diplomové nebo rigorózní práce.

Jak to funguje?

Vyber si u nás téma své bakalářské nebo magisterské práce a přihlaš se na joinus@hilase.cz. Tvou přihlášku posoudí tým našich vědců. Pokud budeš vybrán, staneš se členem našeho týmu a budeš moci získat neocenitelné zkušenosti s prací v týmu domácích i zahraničních spolupracovníků. Nejčastěji u nás nacházejí uplatnění studenti  a absolventi FJFI ČVUTFBMI ČVUT, FEL ČVUT, FS ČVUT, MFF UK, FEI VŠB-TUO Ostrava.

Proč právě Centrum HiLASE?

Centrum HiLASE spolupracuje s nejprestižnějšími světovými výzkumnými pracovišti na vývoji špičkových laserových systémů (např. STFC RAL UK, MIT USA, DESY DE aj.). Naší „parketou“ jsou diodově čerpané pevnolátkové lasery s vysokým středním výkonem a vysokou energií v pulzu nebo s vysokou opakovací frekvencí. Lasery s takovými parametry bys zatím nenašel v žádné laboratoři ve světě. Vyvíjíme lasery pro použití ve skutečném světě – lasery, které vyrobí superrychlý čip do superpočítače, vyvrtají přesné mikrootvory do součástek moderních motorů, vyrobí nanomateriály, pomohou s výrobou bezpečnějších letadel, diagnostikou a léčbou chorob, atd. V HiLASE si můžeš vybrat svoje zaměření, navrhnout laser od prvního výpočtu až po aplikační nasazení, vymyslet užitečnou aplikaci a otestovat ji ve spolupráci s experty v oboru, nebo vyřešit problémy experimentátorů návrhem nového fyzikálního modelu interakcí. Zručný experimentátor i šikovný teoretik najdou v Centru HiLASE své uplatnění.

Ke stažení