Inovace ve výrobě plastů: trendy a nové technologie v plastikářském a automobilovém průmyslu

V pondělí 16.10. se v Centru HiLASE konal kulatý stůl konsorcia Brain4Industry, jehož je Centrum HiLASE součástí, na téma Inovace ve výrobě plastů. Společně s Davidem Hausnerem, předsedou Plastikářského klastru, a Liborem Dobešem, šéfem Autoklastru, jsme hledali trendy a možnosti zapojení nových technologií v plastikářském a automobilovém průmyslu.

„V našem oboru lze jednoznačně sledovat trend k digitalizaci, automatizaci a robotizaci. Ruku v ruce s tím můžeme pozorovat velký tlak na rychlost vývoje nových produktů, a také na udržitelnost“, říká Libor Dobeš.

Za Centrum HiLASE na akci Petr Hauschwitz a Jan Brajer představili možnosti využití laserových technologií pro vývoj a zpracování plastů, ať už jde o texturování, mikroobrábění či funkcionalizaci povrchů.

To, jakým způsobem může s nastavením výrobních procesů pomoci digitalizace a jak se dají využívat aditivní technologie a topologická optimalizace v nástrojářství, vysvětlili Ondřej Kurkin a Martin Gášek ze společnosti CARDAM. Jakub Krupa (FZU) se zaměřil na prototypování jako nástroj pro optimalizaci a zrychlení vývoje nových produktů.

Nenechte si uniknout další podobné akce v Centru HiLASE. Pro aktuální informace sledujte naše webové stránky.