Korejská delegace v Centru HiLASE

Centrum HiLASE v úterý 1. listopadu 2022 přivítalo delegaci představitelů korejského výzkumu a průmyslu. Mezi zastoupené instituce patřily Handong Global University, Korea Institute of Materials Science, Pavetech Co., Doosan Enerbility, Trimaran Consulting and Research, Gwangju Institute of Science and Technology, či Kyungpook National University. Hlavním tématem návštěvy byla technologie Laser Shock Peening (LSP) a její využití v různých průmyslových odvětvích.

Se skupinou se v lobby Centra přivítali Tomáš Mocek (vedoucí centra), Jan Brajer (vedoucí oddělení Průmyslové aplikace laserů) a Sanin Zulić (business development specialista). V seminární místnosti jim představili aktivity a dlouhodobé zaměření Centra, především v souvislosti s rozvíjením potenciálu aplikací LSP.

Poté se delegace přesunula do experimentálních hal LSP, kde Jan Brajer a Sanin Zulić předvedli LSP stanice Centra, podělili se o opracované vzorky i možnosti spolupráce s korejskými institucemi a odpověděli na dotazy návštěvníků.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-150382178-1');