Laserové mikrostrukturování jako účinný nástroj pro funkcionalizaci plastů White Paper

Centrum HiLASE přináší zcela nový White Paper o laserovém mikrostrukturování jako účinném nástroji pro funkcionalizaci plastů. Představuje technologii, která umožňuje hromadnou výrobu složitých polymerních součástí s mikro- a nanostrukturovaným povrchem.

Laserové strukturování nabízí jednoduchý bezkontaktní proces pro kontrolu morfologie povrchu téměř libovolných materiálů. Lze jej tak ideálně využít pro zvýšení hodnoty výrobku a zlepšení jeho vlastností.

Centrum HiLASE již několik let zdokonaluje proces laserového mikroobrábění a překonalo hned dva rekordy v oblasti laserového nanostrukturování. Abychom mohli dosáhnout co nejlepších výsledků, zřídili jsme v Centru HiLASE laboratoř pro mikroobrábění, která zajišťuje efektivní laserové mikro- a nanostrukturování povrchu se špičkovou přesností.

Naše technologie dokáže přenést mikro- a nanostruktury z kovových forem na polymerní komponenty. Výsledný plastový výrobek tak dokáže získat nové a lepší vlastnosti, jakými jsou například snížené tření, zvýšená přilnavost povrchu, upravené optické vlastnosti, antibakteriální vlastnosti, biokompatibilita nebo modifikovaná smáčivost.

Pro více informací si přečtěte náš nový WHITE PAPER.