Na osmdesát vzácných hostů oslavilo 10 let laserových center 10 let Centra HiLASE

Včera slavila laserová Centra HiLASE a ELI Beamlines 10 let od svého založení! Na slavnostní galavečer dorazila řada významných hostů, mezi nimi např. náměstek MŠMT PhDr. Pavel Doleček, Ph.D., předsedkyně AVČR prof. RNDr. Eva Zažímalová, CSc., hejtmanka Středočeského kraje Mgr. Petra Pecková, místopředseda AVČR prof. Jan Řídký, DrSc. nebo Radek Špicar, M. Phil., viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR.

Během večera se pozvaní hosté ohlédli za minulostí obou center – od schválení grantových žádostí v roce 2011, přes náročnou výstavbu, až po první výstřely z jedinečných laserových systémů. V současné době se v Centru HiLASE nacházejí dva unikátní laserové systémy, které vynikají jak svým výkonem, tak svou přesností. Díky nim, a díky více než stočlennému týmu, je nyní Centrum HiLASE schopno naplňovat svou původní misi, tedy vytvářet superlasery pro skutečný svět. Za pomoci laserových technologií v Centru HiLASE zvyšujeme životnost nejrůznějších součástí používaných v průmyslových výrobních procesech nebo měníme vlastnosti materiálů tak, aby lépe sloužily v mnoha oblastech, od letectví až po biomedicínu.

Ing. Tomáš Mocek, Ph.D., vedoucí Centra HiLASE, zároveň naznačil, jaké bude směřování centra v dalších letech. A protože nikdy nemíříme nízko, chystáme se tentokrát s našimi lasery až do vesmíru!

Podívejte se také, jak s námi naše významné výročí slavila Česká televize.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-150382178-1');