Návštěva kuvajtského velvyslance

Ve čtvrtek 29. ledna 2015 navštívil Dolní Břežany velvyslanec Státu Kuvajt Jeho Excelence pan Ayman Mohammad al-Adsani. Hlavním účelem návštěvy byla prohlídka laserových center HiLASE a ELI a zjištění možností pro případnou výzkumnou, vzdělávací a komerční spolupráci s Kuvajtem v této oblasti. Akce volně navázala na předchozí návštěvy břežanských laserových center ze strany českých ministrů, někdejšího premiéra ČR Petra Nečase, kardinála Dominika Duky, britské velvyslankyně Jany Thompson a poslanců Evropského parlamentu.

Program začal krátkou návštěvou centra obce. Poté následovala prohlídka laserové haly komplexu HiLASE, kterou vedl vedoucí projektu HiLASE pan Tomáš Mocek a zástupce ředitele Fyzikálního ústavu AV ČR pan Petr Šittner. V další části návštěvy došlo na setkání pana velvyslance se starostou obce Dolní Břežany Věslavem Michalikem, který představil vizi rozvoje obce a mikroregionu Dolnobřežansko, zejména s ohledem na mezinárodní hi-tech projekty HiLASE, ELI a BIOCEV.

FOTOGALERIE

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-150382178-1');