Nová témata studentských prací

Centrum HiLASE právě teď vypisuje témata závěrečných studentských prací! Pokud jsi studentem technického oboru (např. FS a FJFI na  ČVUTMFF UK, FS a FEI na VŠB – TUOUHK,  katedry optiky na UPOL,  TUL či VŠCHT,  FEL a FST na ZCU, podívej se na nová témata našich bakalářských, diplomových a dizertačních prací.

Pokud se chceš o Centru HiLASE nebo o tématech dozvědět víc, připoj se 15. dubna k Laserovému dni pro vysokoškoláky. O dalších možnostech spolupráce pro studenty se můžeš dočíst také tady.

Proč právě Centrum HiLASE?

Centrum HiLASE spolupracuje s nejprestižnějšími světovými výzkumnými pracovišti na vývoji špičkových laserových systémů (např. STFC RAL UK, MIT USA, DESY DE aj.). Naší „parketou“ jsou diodově čerpané pevnolátkové lasery s vysokým středním výkonem a vysokou energií v pulzu nebo s vysokou opakovací frekvencí. Lasery s takovými parametry bys zatím nenašel v žádné laboratoři ve světě. Vyvíjíme lasery pro použití ve skutečném světě – lasery, které vyrobí superrychlý čip do superpočítače, vyvrtají přesné mikrootvory do součástek moderních motorů, vyrobí nanomateriály, pomohou s výrobou bezpečnějších letadel, diagnostikou a léčbou chorob, atd. V Centru HiLASE si můžeš vybrat svoje zaměření, navrhnout laser od prvního výpočtu až po aplikační nasazení, vymyslet užitečnou aplikaci a otestovat ji ve spolupráci s experty v oboru, nebo vyřešit problémy experimentátorů návrhem nového fyzikálního modelu interakcí. Zručný experimentátor i šikovný teoretik najdou v Centru HiLASE své uplatnění.