Podnikatelská mise z Tchajwanu navštívila Centrum HiLASE

V pondělí 25. října zavítala do Centra HiLASE skupina představitelů taiwanských průmyslových subjektů specializujících se na laserové technologie a optoelektroniku. Skupina složená ze zástupců společností Taiwan Laser Source Industry Allience, Hi – Nano Optoelectronics Co., Ltd. a Taiwan Foresightco Ltd. přijela do České republiky v rámci čtyřdenní návštěvy vedené tchajwanským ministrem zahraničí.

Tato delegace, největší v historii česko-tchajwanských vztahů, měla za cíl nalézt nové příležitosti pro spolupráci v širokém spektru podnikatelských oblastí. Tchajwanci se zajímali o spolupráci v oblastech, jako informační a komunikační technologiíe, zelené technologie, internet věcí, kybernetická bezpečnost, zdravotnictví nebo elektromobilita

Za Centrum HiLASE návštěvu přivítala Bo-Anne Rohlik, která v úvodní prezentaci seznámila členy delegace s činností Centra, jeho historií, vědeckými výsledky a potenciálem vzájemné spolupráce. Poté měli návštěvníci možnost osobně si prohlédnout laserové laboratoře v doprovodu Martina Smrže, vedoucího oddělení výkonných laserů HiLASE .