První místo pro Denisu Štěpánkovou

Mladé vědkyni a “HiLASEance” Denise Štěpánkové se podařilo získat úžasné první místo v soutěži Ceny Crytur 2020. Porota jí ho udělila za její práci Optimalizace časových parametrů a tvarování pulsů vysokovýkonného pikosekundového laserového systému.

Denisa studuje laserovou techniku na katedře fyzikální elektroniky (KFE) Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze. V Centru HiLASE se zabývala nejprve vývojem kompresoru pulsů vysokovýkonného tenkodiskového pikosekundového laserového systému a nyní se v rámci svého doktorského studia věnuje vývoji kilowattového pikosekundového laserového zesilovače.

Ceny CRYTUR patří již sedmým rokem autorům nejlepších diplomových prací se zaměřením na materiálové vědy. Turnovský Crytur se řadí mezi vedoucí technologické firmy zabývající se pěstováním a opracováním monokrystalů, jež se dají využít nejen pro laserové technologie či výkonné LED diody, ale v budoucnu možná i pro plánované experimenty v CERNu.

Chcete-li se dozvědět víc, podívejte se na abstrakt práce nebo na Denisin článek úspěšně publikovaný v odborném časopise Applied Optics.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-150382178-1');