Tchajwanská delegace v Dolních Břežanech

V pátek 1. 4. 2022 navštívila v rámci třídenního programu v Praze a Brně tchajwanská delegace i Dolní Břežany. Šest členů tchajwanských vládních orgánů a devět zástupců výzkumných institucí během odpoledne zavítalo do laserového centra ELI Beamlines sousedícího s Centrem HiLASE.

Tchajwanská delegace

Mezi zůčastněnými byli například generální ředitel oddělení pro mezinárodní spolupráce Ministerstva hospodářství Hao-Chih Liao, nebo výkonný víceprezident Výzkumného ústavu průmyslových technologií (ITRI) Pei-Zen Chang.

Po přivítání si vážení členové delegace poslechli prezentace případových studií. Následně jim Tomáš Mocek, vedoucí Centra HiLASE, představil novinky z výzkumu v laserovém centru a potenciální příležitosti k prohloubení vzájemné spolupráce. Návštěva delegace byla zakončena diskuzí o dalším rozvoji vztahů mezi Tchajwanem a laserovými centry, především v oblasti výzkumu, technologie a vzdělávání.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-150382178-1');