Noc vědců: téměř pět set návštěvníků v centrech HiLASE a ELI Beamlines

Během jediného večera navštívilo laserová centra HiLASE a ELI Beamlines téměř pět stovek zájemců. Přilákal je sem program Noci vědců, celorepublikové akce, která zapojuje lidi do inspirujícího prostředí vědy. I letos mohli návštěvníci nahlédnout do “zákulisí” laserového centra, podívat se do experimentálních hal a zjisit, jak vypadá práce zdejších vědců. Během dvou přednášek se hosté dozvěděli, k čemu se využívají lasery, a to nejen v průmyslu, na nějž se centrum HiLASE zaměřuje nejvíce. Navíc se během pátečního večera mohli pokusit sestavit světelný spirograf, ulovit světelný meč a přijít na kloub nejrůznějším světelným jevům a klamům.

Již nyní pro vás připravujeme další dny otevřených dveří a programy pro školy, a to od 11.do 17.listopadu v rámci Týdne vědy a techniky, největšího vědeckého festivalu v České republice. Více informací najdete v průběhu října zde.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-150382178-1');