FEM Výpočtář/ka

Rád/a bys byl/a součástí fascinujícího světa vědecko-výzkumných institucí? Baví tě vymýšlet a ověřovat nové věci? Umíš být kreativní při hledání technických řešení? Pojď k nám do konstrukce!

Ahoj, jmenuji se Honza, v HiLASE pracuji od roku 2013 a od roku 2018 tu taky vedu tým konstrukce a simulací.

O čem bude Tvoje práce?

Většinu času budeš trávit navrhováním a výpočtovou optimalizací částí laserových a podpůrných systémů. Předtím je samozřejmě třeba si sednout s tím, kdo po tobě danou úlohu bude chtít zpracovat a probrat, jaký by měl být očekávaný výsledek a jak se k němu dopracovat. Výsledkem může být buď simulační výstup, který je obvykle třeba zpracovat do prezentovatelné formy. Výsledek také může být nějaká zkonstruovaná součást laseru, kterou pak zadáš do výroby a nakonec jí namontuješ tam, kam patří.

Tyhle výsledky se můžou často sloučit do jednoho – takže navrhnout, odsimulovat, nechat vyrobit, nainstalovat. Jednoduché ne?

Koho tedy hledám?

Ing. Jan Heřmánek
"Na rovinu, pokud hledáš práci, kde dostaneš na starosti jeden díl a budeš další roky udržovat jeho životní cyklus, dál nemusíš číst… Bude Ti lépe jinde než u nás. Hledám člověka, který není inženýr výhradně svým titulem, ale je jím i díky pečlivému a metodickému přístupu k řešení konstrukčních a simulačních úloh, kreativnímu uvažování a ochotně hledá řešení i tam, kde zdánlivě žádná nejsou. Technická práce ve vědeckém prostředí umí být pestrá, náročná z pohledu času i vědomostí (žádný strach – co bude třeba, to Tě naučíme nebo necháme naučit), oborově komplexní, balancující na hranici proveditelnosti, zodpovědná (i na to udržování životního cyklu občas dojde)… Cokoliv, jen ne nudná. Takže stačí mít odvahu do toho šlápnout a zbytek už se poddá. P.S. Smysl pro humor nezbytný."
Ing. Jan Heřmánek

S kým budeš spolupracovat?

Tým konstrukce tvoří Pavel – konstruktér s obrovskými zkušenostmi a zásobárnou nápadů, Karolina – konstruktérka optomechaniky, ohromně precizní a efektivní, Helena – naše expertka na výpočty a simulace, jak s fyzikálním, tak i technickým základem a Vašek – naše IT podpora a mistr 3D tiskař.

Vedení týmu mám na starosti já, takže když budeš potřebovat poradit, pomoci anebo si postěžovat, jsem tu od toho (případně tě pošlu za někým kvalifikovanějším). Taky ti budu rozdělovat práci. Tu nám většinou zadávají naši vědečtí kolegové.

Mimo to budeš spolupracovat s odděleními nákupu, PR a Marketingu nebo s týmem facility. Uvidíš sám/sama!

CO BYS MĚL/A ZVLÁDAT A MÍT?

 • Ukončené VŠ vzdělání strojního nebo technického zaměření.
 • Znalost programového vybavení COMSOL Multiphysics či obdobného FE prostředí, prostředí SolidWorks, PDM, MS Office.
 • Angličtinu slovem a písmem (třetinu HiLASE tvoří zahraniční vědci, proto je hlavní komunikace v angličtině).
 • Min. 1 rok praxe.
 • Přípravu a analýzu úloh teplotních přenosů, nadzvukového proudění a rázových vln.
 • Znalost strukturální analýzy.
 • Metodický přístup k řešení fyzikálních problémů a návrhů konstrukce.
 • Tvořivé myšlení, samostatnost, flexibilitu, týmového ducha.
 • Řidičský průkaz skupiny B.

CO TI MŮŽEME NABÍDNOUT?

 • Zajímavou a rozmanitou práci, kde se rozhodně nebudeš nudit.
 • Příležitost pracovat v unikátním vědeckém centru.
 • 5 týdnů dovolené, 6 dnů osobního volna a prostor pro vlastní organizaci práce.
 • Teambuildingy a další týmové akce.
 • Jazykovou výuku a podporu dalšího vzdělávání, osobního rozvoje a růstu.
 • Jedinečnou firemní kulturu.
 • Skvělý mezinárodní kolektiv, sympatické vedení a spolupracující prostředí napříč celým Centrem.
 • Kávu, čaj, multisport kartu a Stravenkový paušál, který s radostí uplatníš v naší skvělé kantýně.
 • Další benefity ti rádi představíme osobně.

Více o HiLASE:

Superlasery pro skutečný svět – to je hlavní poslání laserového Centra HiLASE. Nachází se v Dolních Břežanech u Prahy a je součástí největšího ústavu Akademie věd České republiky, Fyzikálního ústavu AV ČR (FZÚ). Děláme nemožné věci možnými, nikdy se nevzdáváme a posouváme hranice české laserové technologie vpřed, každým nanometrem.

Naše vize:

Centrum HiLASE se chce stát jedním z respektovaných lídrů v aplikacích výkonových laserů. Naší ambicí je být R&D Partnerem první volby pro firmy a výzkumné organizace, které hledají inovativní laserové technologie a řešení, a to jak na Zemi, tak i ve Vesmíru.

Naše mise:

Budeme i nadále posouvat hranice laserových technologií, hledat nové aplikace a přispívat k prosperitě české a evropské ekonomiky, každodennímu životu lidí a udržitelné budoucnosti. Svými aktivitami chceme inspirovat laserové vědce, inženýry i podnikatele.

Prozkoumej Centrum HiLASE díky virtuální prohlídce:

Pokud si myslíš, že by nám to spolu mohlo fungovat, pošli Olze, naší Vedoucí HR, svůj životopis a taky pár slov, proč bys chtěl být naší novou posilou právě ty. Budeme se těšit na tvou odpověď!

Prosím, uváděj vždy následující text společně s Tvým e-mailem, abychom mohli pracovat se zaslanými údaji:

Souhlasím, aby mé osobní údaje, zaslané FZÚ AV ČR, v.v.i. se sídlem Na Slovance 2, 182 21 Praha 8 byly v souladu se zákonem č. 110/2019 Sb., použity výhradně pro účely zprostředkování zaměstnání a vedení databáze uchazečů o zaměstnání. Souhlas je dán na dobu jednoho roku a lze jej kdykoliv písemně odvolat.

Kontakt:

Bc. Olga Lakomá, Vedoucí HR týmu
Tel: +420 702 086 170
e-mail: olga.lakoma@hilase.cz