Zástupci Centra HiLASE na misi ve Vilniusu Mobilita výzkumných, technických a administrativních pracovníků

Zástupci Centra HiLASE se zúčastnili několikadenní stáže v litevském Vilniusu. Cílem bylo seznámení se strategickým řízením a procesy ve společnosti FTMC včetně návštěvy vybraných hi-tech firem zastřešených Litevskou laserovou asociací (LLA) za účelem navázání, resp. prohloubení stávající spolupráce v podobě společných projektů nebo smluvního výzkumu.

HiLASIÁNI se se svými litevskými protějšky podělili o své zkušenosti a best practices v oblastech strategického řízení, budování regionálního ekosystému, spolupráce s průmyslem, a dalších. Měli také příležitost navštívit laboratoře a výrobní provozy místních subjektů a prohlídnout si praktické ukázky technologií a aplikací. Mezi navštívené instituce patřily Altechna, Eksma Optics, Light Conversion a Ekspla.

Na závěr byla rozvinuta diskuze o potenciální spolupráci Centra HiLASE a FTMC spolu s dalšími subjekty z inovačních ekosystémů obou zemí.

Za Centrum HiLASE se zúčastnili:

Za organizaci a podporu v průběhu stáže děkujeme Kristině Ananičienė, ředitelce Litevské laserové asociace.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-150382178-1');