ODLOŽENO: Laserový den pro vysokoškoláky

Vzhledem k opatřením proti šíření koronavirové infekce jsme bohužel nuceni konání Laserového dne pro vysokoškoláky odložit. O novém termínu vás budeme informovat dle aktuálního vývoje situace na našich webových stránkách, všechny přihlášené kontaktujeme také e-mailem.

Děkujeme za pochopení a přejeme pevné zdraví.

 

PROGRAM, 2.4.2020, 14:00 – 18:00

Prezentace laserových center – dozvíte se, na co se obě centra zaměřují, na čem právě pracují naši vědci a jaké jsou možnosti spolupráce během studií nebo po nich.

Komentované prohlídky obou center – prohlédnete si moderní prostory laserových center a nahlédnete s námi do laserových/experimentálních hal.

Individální konzultace – po přednášce budete mít příležitost s našimi vědci podrobněji probrat vše, co vás zajímá ohledně laserů, laserových center nebo možností uplatnění u nás. Představíme Vám aktuální témata nabízených bakalářských a diplomových prací.

V případě zájmu si prosím rezervujte své místo přes tento formulář. Pro bližší inormace nás také můžete kontaktovat na emailech Communication@hilase.cz nebo Hana.Strnadova@eli-beams.eu, nejpozději do 22.3.2020. Kapacita je omezena. 

Leták ke stažení.

KDE NÁS NAJDETE?

V laserových centrech HiLASE (Za Radnicí 828) a ELI Beamlines (Za Radnicí 835) v Dolních Břežanech.

JAK SE K NÁM DOSTANETE:

Autobusem MHD l.331 nebo 333 z Kačerova (metro C) nebo l.341 z Nádraží Modřany do zastávky Dolní Břežany, obecní úřad.

Vlastní dopravou na adresu Za Radnicí 828, Dolní Břežany – parkování pro osbní auta je možné před budovou Centra HiLASE nebo na parkovišti ELI Beamlines, pro autobus na ulici 5.května.

UPOZORNĚNÍ:

Dovolujeme si vás upozornit, že tato akce je veřejná. Z jejího průběhu jsou pořizovány fotografie a videozáznamy pro reportážní účely a propagaci akce na našich internetových stránkách a sociálních sítích. Pokud si nepřejete být na těchto záznamech, obraťte se přímo na naše kolegy v místě konání nebo tak učiňte zpětně na e-mailu kontaktních osob uvedených níže dle místa konání.

KONTAKTY:

  • ELI Beamlines:Hana Strnadová, E: hana.strnadova@eli-beams.eu, M: 601 560 333
  • Centrum HiLASE:Kateřina Brejchová, E: katerina.brejchova@hilase.cz, M: 721 836 394

Superlasery pro skutečný svět

…to je hlavní poslání Centra HiLASE.
Zaměřením na aplikace a využití v průmyslu se Centrum HiLASE výrazně odlišuje od ostatních laboratoří zabývajících se experimentálním výzkumem v oblasti laserové fyziky. Centrum HiLASE spolupracuje s nejprestižnějšími světovými výzkumnými pracovišti na vývoji špičkových laserových systémů (např. STFC RAL UK, MIT USA, DESY DE aj.). Naší „parketou“ jsou diodově čerpané pevnolátkové lasery s vysokým středním výkonem a vysokou energií v pulzu nebo s vysokou opakovací frekvencí. Lasery s takovými parametry byste zatím nenašli v žádné laboratoři ve světě . Vyvíjíme lasery pro použití ve skutečném světě – lasery, které vyrobí superrychlý čip do superpočítače, vyvrtají přesné mikrootvory do součástek moderních motorů, vyrobí nanomateriály, pomohou s výrobou bezpečnějších letadel, diagnostikou a léčbou chorob, atd. Vědci v HiLASE navrhují lasery od prvního výpočtu až po aplikační nasazení, vymýšlejí aplikace a testují je ve spolupráci s experty v oboru nebo navrhují nové fyzikální modely interakcí.