Setkejte se s HiLASIÁNY na veletrhu Intech

Setkejte se s HiLASIÁNY na veletrhu Intech! Jana Brajera, vedoucího oddělení Průmyslové aplikace laserů, a Petra Hauschwitze, leadera týmu laserové mikroobrábění, na veletrhu zastihnete ve dnech 23. a 24. března.

Pokud se chcete dozvědět více o produktech a službách Centra HiLASE, především v oblasti průmyslového využití laserů, jako je například Laser Shock Peening (LSP) nebo laserové mikroobrábění (LMM), sjednejte si s nimi schůzku. Rádi s vámi proberou možné spolupráce i současné trendy v oblasti laserových aplikací.

Technologie LSP je metodou, kterou lze uplatnit v mnoha odvětvích průmyslu k prodloužení životnosti kovových součástek, a to především těch, které jsou cyklicky namáhány. R&D tým Centra HiLASE disponuje dvěma LSP stanicemi a poskytuje široké spektrum služeb, od posouzení vhodnosti LSP pro konkrétní případy po implementaci do procesu výroby.

Laserové mikroobrábění lze využít ke zlepšení funkcionality výrobků, a to skrze vrtání mikrometrových otvorů, přesné řezání či strukturování povrchů. Tento proces, který pomůže zjednodušit výrobní procesy, najde uplatnění například v leteckém a automobilovém průmyslu, potravinářství, farmacii, energetice, strojírenství, biomedicíně, a dalších oblastech.

Veletrh Intech organizovaný společností TRUMPF, který probíhá v německém Ditzingenu od 21. do 24. března, je zaměřen na lasery, senzory, optiku a další související oblasti. Jeho cílem je mimo jiné podpořit udržitelnost výroby a snížit uhlíkovou stopu.