SPIE Photonics West 2018

Výzkumníci z laserového centra HiLASE se zúčastnili světové události roku v oblasti fotoniky, laserů a biomedicínské optiky. Od 27. ledna do 1. února 2018 se v San Franciscu (USA) konala konference SPIE Photonics West 2018. Její přednášky pokrývaly tři technologické oblasti: BIOS (biofotonika, biomedicínská optika a zobrazování), LASE (lasery pro průmysl, laserové zdroje a aplikace) a OPTO (optoelektronika, fotonické materiály a zařízení).

Naši vědci obohatili program konference pozvanou přednáškou Danijely Rostohar a v rámci tří dalších přednášek prezentovali své výzkumy Michal Chyla, Jitka Černohorská a Jan Pilař. Michal Vyvlečka a Jan Pilař představili svoji práci formou dvou posterů. Obchodní tým se zapojil do výstavy, která byla součástí konference. Stánek přilákal návštěvníky, kteří se zajímali o špičkové laserové technologie (systémy Perla a Bivoj) nebo o průmyslové laserové aplikace (LIDT, LSP atd.). Pozornost upoutával zejména zmenšený 3D model světově unikátního superlaseru “Bivoj”, jenž jako první vysokoenergetický DPSSL systém na světě překonal hranici 1000 W. V neposlední řadě se návštěvníci mohli dozvědět cíle a výzvy nového projektu Horizon 2020 s názvem “HiLASE – Centrum excelence”, který byl zahájen v loňském roce ve spolupráci s britským Central Laser Facility (STFC, Rutherford Appleton Laboratory).

VÍCE INFORMACÍ
FOTOGALERIE

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-150382178-1');