Technologická mise pod vedením agentury CzechInvest do Koreje

V týdnu od 19. do 23. září 2016 se vedoucí centra Hilase Tomáš Mocek a Business Development Manager Michael Písařík zúčastnili technologické mise do Korejské republiky. Delegace pod vedením agentury CzechInvest zahrnovala i další české výzkumníky a zástupce firem. Mise navázala na akční plán podepsaný v únoru 2015 premiérem České republiky Bohuslavem Sobotkou a prezidentkou Korejské republiky Pak Kun-Hye. Dvouletý pakt mezi oběma zeměmi zaručuje spolupráci v oblastech vědy a výzkumu.

Akce byla pro HiLASE velmi přínosná, protože si kladla za cíl podpořit rozvoj spolupráce v oblastech optiky a laserových systémů. Společně s dalšími českými firmami a institucemi v Koreji představili zástupci HiLASE progresivní technologie a výzkumný potenciál České republiky. Nabízeny byly například možnosti vývoje vysoce výkonných laserových systémů, optomechanické komponenty pro laserové sestavy či úpravy optických materiálů.

Účastníci delegace se během týdne setkali s představiteli společnosti LG a dalších globálních leaderů ve výrobě elektrotechniky, displejů a optických komponent, jako je například EO Technics a  Haesung Optics. Program byl zakončen návštěvou výzkumných institucí v korejském městě Gwangju, kde je soustředěn výzkum fotoniky.

FOTOGALERIE