HR Partner/ka

Rád/a bys byl/a součástí fascinujícího světa vědecko-výzkumných institucí? Máš rád/a každodenní interakci s kolegy? Umíš si zorganizovat práci a seřadit priority? Udržet si nadhled a řešit věci z širší perspektivy? Třeba právě Ty budeš tím, kdo rozšíří náš HR tým!

Jmenuji se Olga a hledám k sobě do týmu někoho, kdo mi pomůže s péčí o našich 150 Hilasiánů.

O čem bude Tvoje práce?

Zhruba 3/4 tvého času v práci Ti zabere klasická HR operativní agenda, spojená s životním cyklem zaměstnanců. Znamená to zastřešení HR oblastí (nábor, employer branding, vzdělávání, zaměstnanecké vztahy, performance management, talent management, odměňování, benefity, organizace akcí atd.), protože ti svěřím do péče polovinu oddělení. Ať je to fér 😊.

Součástí práce je také administrativní činnost spojená s pracovně-právními otázkami. V neposlední řadě potřebujeme nového parťáka pro náš HiLASE tým. Tvým úkolem bude si postupně vybudovat důvěru u kolegů a ladit nedorozumění na porozumění.

Zbývající čas budeš věnovat nastavování a vylepšování HR procesů a dalším činnostem strategičtějšího charakteru.

Koho tedy hledám?

Bc. Olga Lakomá
Hledám proaktivního člověka, který je ochotný pomáhat a vytvářet kolem sebe pracovní prostředí, do kterého se bude sám/sama těšit! HR office je totiž srdcem HiLASE, kde to žije, a kde se během dne odehrává spousta zásadních diskusí i rozhodnutí. Někoho, kdo uvidí i to, čeho si ostatní nevšimnou, navrhne zlepšení či zavedení něčeho úplně nového. Hledáme usměvavou a energickou osobu, která dokáže věci správně zorganizovat a jde za svým cílem. Upřímně, nepotřebujeme zkušeného HR manažera. Budeš mít řadu příležitostí se naučit hodně nového. Přesto Tvoje role bude důležitá a budeš mít svoje vlastní odpovědnosti i pravomoci.
Bc. Olga Lakomá

S kým budeš spolupracovat?

Na denní bázi nejvíce se mnou. Jako Tvoje vedoucí Ti budu poskytovat podporu i dostatek informací pro kvalitní práci nejen při zaškolení.

Dále budeš intenzivně pracovat s našimi Hilasiány a kolegy a kolegyněmi z Fyzikálního ústavu AV ČR, jehož jsme součástí.

Tvými “interními zákazníky” budou nejen vedoucí na různých úrovních řízení, ale také všichni ostatní kolegové a kolegyně, pro které budeš partnerem/partnerkou.

CO BYS MĚL/A ZVLÁDAT?

 • Pružně a rychle reagovat na požadavky kolegů
 • Srozumitelně komunikovat informace napříč všemi týmy
 • Dobře se orientovat v pracovněprávní agendě
 • Optimální je mít vysokoškolské vzdělání
 • Sledovat best practices v oblasti HR a jejich postupné zavádění do praxe
 • Práci na PC, hlavně s MS Office
 • Nebát se dělat chyby, a hlavně se z nich umět poučit
 • Převzít zodpovědnost za svěřené úkoly
 • Pokročile mluvit anglicky (polovinu týmu HiLASE tvoří zahraniční vědci, proto je hlavní komunikace v angličtině)

CO TI MŮŽEME NABÍDNOUT?

 • Zajímavou a rozmanitou práci, kde se rozhodně nebudeš nudit
 • Příležitost pracovat v unikátním vědeckém centru
 • 5 týdnů dovolené, 6 dnů osobního volna a prostor pro vlastní organizaci práce
 • Flexibilitu v pracovní době a možnost občasné práce z domova
 • Teambuildingy a další týmové akce
 • Jazykovou výuku a podporu dalšího vzdělávání, osobního rozvoje a růstu
 • Účast na HR konferencích a občasných zahraničních služebních cestách
 • Jedinečnou firemní kulturu
 • Skvělý mezinárodní kolektiv, sympatické vedení a spolupracující prostředí napříč celým Centrem
 • Kávu, čaj, multisport kartu a Stravenkový paušál, který s radostí uplatníš v naší skvělé kantýně
 • Další benefity ti ráda představím osobně

Více o HiLASE:

Superlasery pro skutečný svět – to je hlavní poslání laserového Centra HiLASE. Nachází se v Dolních Břežanech u Prahy a je součástí největšího ústavu Akademie věd České republiky, Fyzikálního ústavu AV ČR (FZÚ). Děláme nemožné věci možnými, nikdy se nevzdáváme a posouváme hranice české laserové technologie vpřed, každým nanometrem.

Naše vize:

Centrum HiLASE se chce stát jedním z respektovaných lídrů v aplikacích výkonových laserů. Naší ambicí je být R&D Partnerem první volby pro firmy a výzkumné organizace, které hledají inovativní laserové technologie a řešení, a to jak na Zemi, tak i ve Vesmíru.

Naše mise:

Budeme i nadále posouvat hranice laserových technologií, hledat nové aplikace a přispívat k prosperitě české a evropské ekonomiky, každodennímu životu lidí a udržitelné budoucnosti. Svými aktivitami chceme inspirovat laserové vědce, inženýry i podnikatele.

Prozkoumej Centrum HiLASE díky virtuální prohlídce:

Pokud si myslíš, že by nám to spolu mohlo fungovat, pošli mi svůj životopis a taky pár slov, proč bys chtěl/a být naší novou posilou právě ty. Budeme se těšit na tvou odpověď!

Prosím, uváděj vždy následující text společně s Tvým e-mailem, abychom mohli pracovat se zaslanými údaji:

Souhlasím, aby mé osobní údaje, zaslané FZÚ AV ČR, v.v.i. se sídlem Na Slovance 2, 182 21 Praha 8 byly v souladu se zákonem č. 110/2019 Sb., použity výhradně pro účely zprostředkování zaměstnání a vedení databáze uchazečů o zaměstnání. Souhlas je dán na dobu jednoho roku a lze jej kdykoliv písemně odvolat.

Kontakt:

Bc. Olga Lakomá, Vedoucí HR týmu
Tel: +420 702 086 170
e-mail: olga.lakoma@hilase.cz