Open Access – poslední šance pro předkládání návrhů!

Současná, v pořadí již čtvrtá, výzva Centra HiLASE pro využití naší infrastuktury v rámci Open Access končí již za pár dní. Nepropásněte poslední šanci podat svůj návrh! Přihlášky přijímáme do 15. května 2021.

V rámci programu Open Access nabízí centrum HiLASE svou infrastrukturu dalším výzkumným pracovníkům zdarma. Od roku 2020 existuje také zvláštní možnost pro uživatele ze zemí EU (kromě ČR) a specifických zemí mimo EU, kteří mohou žádat o přístup do naší infrastuktury v rámci Laserlab Europe.

Abychom vám proces podávání žádostí ještě více usnadnili, zřídili jsme pro vás liaison office. Pokud byste měli s podáním žádosti jakýkoli problém, neváhejte se na nás obrátit.

Program Open Acess představuje pro žadatele jedinečnou možnost využívat špičkovou infrastrukturu Centra HiLASE zcela zdarma. Poskytujeme nejmodernější laserové systémy a pokročilé stanice pro průmyslové laserové aplikace, jako je LIDT, laser shock peening nebo laserové mikroobrábění. Kromě toho máme v rámci Open Access k dispozici mnoho špičkových zařízení pro charakterizaci.

Open Access však není jen o infrastruktuře. Otevírá také dveře k nové (interdisciplinární) spolupráci a potenciálně i k novým průlomovým objevům ve vědeckém výzkumu. V roce 2019 například experiment v rámci našeho programu Open Access odhalil možnosti optimalizace a efektivity přenosu hybnosti na různé materiály ve vakuu skrze opakované pulsní laserové ozářeníExperiment ukázal, jak by mohly být v budoucnu lasery využity pro pohánění vesmírných plavidel nebo k odstraňování kosmického odpadu (více informací).

Zde najdete veškeré informace potřebné k podání Vaší žádosti.