Centrum HiLASE – partner pro vědu i průmysl

V Centru HiLASE věříme, že právě spolupráce s dalšími partnery je to, co nás posouvá dál a co nám umožňuje objevovat stále nové možnosti. Proto už téměř deset (!) let spolupracujeme s řadou univerzit, výzkumných organizací i firem v České republice i v zahraničí.

Příkladem vědecké spolupráce může být projekt Atlantic, který díky mezinárodnímu networkingu vytváří prostředí pro vývoj pokročilých modelů interakce laseru s látkou. Velmi úspěšně rozvíjíme ale také spolupráci s firmami působícími v nejrůznějších oblastech průmyslu. Našim partnerům nabízíme pod jednou střechou excelentní vědecký výzkum, špičkové technologie i inovativní řešení šitá na míru.

Naše technologie mění zavedené způsoby v řadě průmyslových oborů od optiky, přes elektroniku a nové materiály až k medicínským aplikacím.

Firmám i vědeckým institucím nabízíme technologii laser shock peening pomocí světově unikátního laserového systému Bivoj. Náš laserový systém PERLA zase umožňuje rychlé a efektivní mikroobrábění dovolující paralelní vrtání milionů mikroděr současně. Díky metodě Laser Induced Damage Threshold (LIDT) dokážeme u klíčových optických součástí určit jejich odolnost vůči laserovému záření.

To vše děláme s jediným cílem – pomoci našim partnerům optimalizovat výrobní proces a zvýšit produktivitu. Propojením různých technologií  a přístupů se nám daří najít řešení konkrétního problému.

Podařilo se nám také vyvinout několik laserových produktů, které dokážeme přizpůsobit potřebám zadavatele, ať už jde o kompaktní laserový sytém PERLA® 100 nebo vláknový oscilátor GOpico®. Nejvýkonnější laserové technologie se tak dostávají do každodenního průmyslového využití. A o to nám jde: vytvářet superlasery pro skutečný svět.

Pro bližší informace o našich službách a produktech se podívejte na náš web nebo nás kontaktujte na solutions@hilase.cz.