Jiří Mužík bude přednášet na workshopu asociace AILU v anglickém Southamptonu Laser Sources & Beam Delivery

Vedoucí týmu: Tenkodiskové lasery, Ing. Jiří Mužík, Ph.D. bude přednášet na AILU Laser Sources & Beam Delivery Workshopu. Přednáška na téma „High-brightness thin-disk laser platform PERLA for advanced industrial and scientific applications“ se bude konat 18. října 2022 v čase 10:50–11:10 BST.

Anotace
Na workshopu asociace AILU v anglickém Southamptonu se chystám prezentovat jedinečné parametry a vlastnosti tenkodiskové laserové platformy PERLA, vyvinuté v průběhu posledních několika let naším týmem. Hlavní přednosti našich laserových systémů vidím ve třech rovinách. Zaprvé se jedná o ideální kombinaci vysokého průměrného výkonu, spolehlivosti, vysoké kvality svazku a velmi krátké doby trvání laserových impulzů, umožňující řadu pokročilých aplikací s vysokou procesní rychlostí. Dále bych určitě zmínil široké možnosti přizpůsobení každé Perly potřebám uživatele a zejména nabídku frekvenční konverze, díky kterým lze našimi systémy pokrýt spektrální oblasti od ultrafialové až po střední infračervenou oblast. A zatřetí jde o zkušenosti našeho týmu s průlomovými průmyslovými aplikacemi, jako mnohosvazkové obrábění nebo laserové vytváření periodických povrchových struktur, jež mohly být na našem pracovišti demonstrovány právě díky potenciálu laserových systémů PERLA.

Hlavní přednosti našich laserových systémů vidím ve třech rovinách: jedinečné parametry, rozsáhlé možnosti přizpůsobení uživateli, a průlomové aplikace.
Jiří Mužík, vedoucí týmu: Tenkodiskové lasery

Produkty a služby Centra HiLASE

Zajímavé články a publikace hledejte ZDE.